8 610 36688

Konsultuojame nuo 8.00 iki 17.00

Naujienų archyvas » NAUDINGA INFORMACIJA

Mokesčiai taikomi parduodant mišką/medieną

Tvirtai nusprendus išsikirsti savo mišką, reikia išsiaiškinti kokius kirtimus Miško su žeme/miškų ūkio paskirties sklypo pardavimas

Jeigu norite parduoti mišką su žeme nepraėjus 5 metams nuo įsigijimo, reikės sumokėti 15% gyventojų pajamų mokestį (GPM) nuo turto vertės ir pardavimo kainos skirtumo. Registrų centro pateikiamos sklypų vertės dažnai yra mažesnės nei rinkos kaina. Rekomenduojame įvertinti galimybę samdyti turto vertintoją, kuris įvertins Jūsų turimą sklypą rinkos kainą atitinkančiai sumai. Tokiu būdų galimai sumažinsite mokėtino gyventojų pajamų mokesčio dydį.

Žaliavinės medienos/stataus miško pardavimas

Pardavus žaliavinę medieną arba mišką išsikirtimui, bus taikomas 15% gyventojų pajamų mokestis (GPM). Svarbu žinoti, kad 8000 Lt (beveik 2317 EUR) yra neapmokestinamas dydis, todėl GPM bus skaičiuojamas tik nuo pardavimo sumos viršijančios 8000 Lt. Derėdamiesi dėl pardavimo kainos iš anksto sutarkite kas – pirkėjas ar pardavėjas – sumokės GPM.

Nuo 2015 01 01 įsigaliojo papildomas  5% mokestis, skirtas miškų ūkio reikmėms tenkinti. Šis mokestis galioja tik parduodant žaliavinę medieną ir/arba statų mišką. Parduodant mišką su žeme, 5% mokestis nėra taikomas.

© 2015 UAB "GIRTEX" Visos teisės saugomos Sprendimas: webMAXLT